Tartak Jelenia Góra - Łomnica

Więźba dachowa
Jelenia Góra - Karpacz - Kowary

Jesteśmy godnym zaufania producentem więźby dachowej! Zapraszamy do kontaktu!

Każdy, kto buduje lub zbudował dom, wie czym jest więźba dachowa. To główna konstrukcja podtrzymująca dach, do której następnie montuje się kolejne elementy i wsporniki. Zainteresowanych zakupem więźby dachowej, krokwi, belek, murłat, łat, kontrłat i innych elementów drewna budowlanego i konstrukcyjnego zapraszamy do naszego tartaku.

Czym jest więźba dachowa?

Więźba dachowa jest konstrukcją ciesielską. To solidna podstawa dla całej konstrukcji dachu, która przenosi ciężar pokrycia dachowego na ściany budynku. Powstaje ona z różnych odmian wytrzymałego drewna iglastego, które jest dobrze zaimpregnowane i przygotowane.

 

Więźba dachowa występuje w kilku wariantach:

Cena więźby dachowej najbardziej zależna jest od projektu domu. Im bardziej skomplikowany projekt dachu, tym więcej trzeba będzie zapłacić za jego elementy. Powierzchnia dachu również ma na to wpływ. Dachy dwuspadowe należą do tych najtańszych w budowie, ponieważ są najprostsze.

Gdzie kupić więźbę dachową?

Dobrego gatunku więźba, jest produktem bardzo wartościowym i pożądanym. Jej produkcja wymaga staranności i przemyślanego procesu wytwórczego. Więźbę dachową można nabyć w naszym tartaku. Jesteśmy doświadczoną firmą w zakresie produkcji materiałów drzewnych. Zapraszamy do kontaktu!

Impregnowane drewno Jelenia Góra - Łomnica

więźba dachowa Jelenia Góra - Karpacz

Konstrukcję dachową buduje się najczęściej z mokrego drewna tartacznego, które zostało wcześniej zaimpregnowane przeciw szkodnikom i grzybom. W ofercie naszego tartaku jest również tarcica i drewno strugane, poddane suszeniu. Ze względu na sposób przygotowania, jest to droższy materiał.

Więźba dachowa składa się z różnych elementów, w zależności od projektu dachu, ale do najważniejszych jej części należą:

W naszym tartaku kupisz materiały drzewne w wielu wariantach i rodzajach w tym krawędziaki, krokwie i łaty dachowe, wykonane z litego drewna, obrzynane.

Krokwie Jelenia Góra – Karpacz – Kowary

Konstrukcja dachu to nie tylko jego pokrycie, które widoczne jest z zewnątrz. To przede wszystkim wiele elementów, składających się na konstrukcję nośną i rozkładającą ciężar na ściany. Duże znaczenie w tej konstrukcji odgrywają krokwie.

W ofercie naszego tartaku drewniane belki o prostokątnym przekroju, zwane krokwiami. Najczęściej spotykane wymiary krokwi to 7×14 cm i 8×18 cm. Są świetne do usztywnienia konstrukcji więźby dachowej i utrzymania pokrycia. Drewniane krokwie są najpopularniejszym materiałem konstrukcyjnym wykorzystywanym przy budowie więźby. Przeważnie wytwarza się je z drewna iglastego. Ich cena zależna jest od wymiarów oraz typu wykorzystanego drewna. W naszym tartaku dostępne są krokwie w formie tarcicy obrzynanej, poddanej procesowi suszenia.

Łaty dachowe Jelenia Góra – Karpacz – Kowary

Dach składa się z wielu elementów, w tym łat dachowych. Są one najczęściej wykonywane z drewna. Są to elementy wykańczające dach, do których przyczepia się pokrycie dachowe lub dachówki. Łaty dachowe przede wszystkim wzmacniają trwałość i szczelność konstrukcji. Łaty montowane są na kontrłatach ustawionych do nich prostopadle.

Łaty i kontrłaty to drewniane listwy, które mają różne wymiary. Ich przekrój to na przykład 2,5 x 5 cm, a rozmiar zależny jest od różnych czynników np. od:

W ofercie naszego tartaku są łaty dachowe i kontrłaty impregnowane oraz nieimpregnowane. Drewno wykorzystywane do produkcji wszystkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Najczęściej wykorzystujemy do ich produkcji drewno iglaste ze świerka i sosny.

Zachęcamy do kontaktu
telefonicznego lub osobistego

Działamy między innymi w następujących miejscowościach:

Mysłakowice, Kowary, Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Kamienna Góra, Szklarska Poręba, Karpacz, Świeradów-Zdrój, Lwówek Śląski, Lubań, Bolesławiec, Wałbrzych, Lubawka, Świerzawa, Złotoryja, Lubomierz, Jawor, Gryfów Śląski, Mirsk.

Istnieje możliwość wysłania transportu na terenie całego kraju.